اصول مهم در مهارت مدیریتی

مهارت مدیریتیمهارت مدیریتی چیست؟

مهارت مدیریتی به توانایی گفته میشود كه در آن فرد در خود امكان به حركت درآوردن  و هدایت افراد یك مجموعه را در راستای اهداف تعیین شده و متناسب با اهداف سازمان را فراهم می آورد.

همه ما به خوبی می دانیم كه مهارت مدیریتی یك دانش است و این دانش از یك منطق و سیستم پیروی می كند. بنابراین رفتار مدیر تابع علم مدیریت است و یك مدیر ما هر كسی است كه از سرچشمه علم و دانش مدیریتی به نحو احسن استفاده كند.

از جمله عواملی كه به مهارت مدیریتی پر و بال میدهد و آن را به كمال میرساند.

– اعتماد بنفس

– احتیاط عقلانی

– هدفمند بودن

– و داشتن تصمیم گیری و تصمیم سازی است

عامل اساسی دیگری كه در مدیریت تاثیر گذار است زمان و نحوه استفاده از آن است. زمان مسئله ای نیست كه بتوان آن را نادیده انگاشت.

مدیریت همانطور كه عامل بسیاری از پیروزی هاست بسته به نوع استفاده از آن میتواند عامل شكست هم باشد.

مدیریت عبارت است از ایجاد مجموعه ای از فعالیتها و تصمیماتی كه سبب ایجاد یك یا چند روش موثر برای رسیدن به هدف شركت.

مدیرانی در این راستا موفق خواهند بود كه علاوه بر برنامه های كوتاه مدت به برنامه های بلند مدت و اهداف آینده شركت نیز فكر كنند. در گذشته مدیران بیشتر وقتشان را صرف امور روز مره می كردند وبه اهداف و برنامه بلند مدت اهمیتی نمی دادند.

ولی امروزه مدیرانی موفق خواهند بود كه برای خود برنامه و اهداف بلند مدت داشته باشند. برای حصول این امر در ابتدا مدیر باید زمان مناسب برای این كار را ایجاد كند تا بتواند به برنامه ریزی برای بلند مدت بپردازد.

1- تنظیم روش های مناسب عملکرد

برای كارهای تكراری به تنظیم روش های مناسب بپردازد و براساس تنظیم روش ها هر جا كه نیاز بود خط مشی كرده و دست به حذف یا تغییر عملكرد بزند .

2- بودجه ریزی و كنترل

با ایجاد سیستم بودجه بندی وپیش بینی فروش وگردش بودجه در آینده برای بلند مدت تصمیم گیری كند .مدیر باید خود را از تصمیمات موردی رها كرده و به كنترل امور و اصلاح دست بزند.

زمانی كه مشكلات موردی با تصمیم گیری های درست حل شود وقت مدیر آزاد شده و مدیر میتواند به تفكر در باره چگونگی عملكرد بهتر بپردازد.

برنامه ریزی بلند مدت در دو مفهوم كار برد دارد

مفهوم اولیه برنامه ریزی بلند مدت عبارت است از تعیین تورم و ركود و همچنین پیش بینی نیاز بازار، توجه به فرصتها و تهدیدات كه در روند شركت تاثیر گذار خواهد بود. بعد از تعیین این امور مدیر با انتخاب راهكار مناسب و با توجه به منابع موجود و در اختیار، شركت را در مسیر حركت اهداف پیش خواهد برد .

مفهوم ثانویه، در برنامه ریزی بلند مدت در این مفهوم باید دست به اتخاذ روشهای مهم و اساسی زد كه برای شركت تعهدات سنگینی ایجاد خواهد كرد.

در ابتدا همه حالتهای ممكنی كه احتمال دارد در آینده برای شركت پیش بیاید را در نظر می گیرند (تورم و ركود ) سپس با توجه به امكانات و منابع در اختیار شركت راه حل های گوناگون برای هر یك از موقعیت ها در نظر گرفته می شود تا در صورت وقوع هر كدام از حالتها از برنامه های از پیش تعیین شده كه مناسب حال شركت است یكی را انتخاب كنند .

به این روش ، برنامه ریزی استراتژیك هم گفته می شود .در این روش تصمیمات مهم وسر نوشت ساز است . در این روش با هرتغییری باید روش مناسب را مطابق با شرایط ایجاد شده جدید اتخاذ كرد . كه اگر روش انتخابی نادرست باشد سبب شكست مدیریتی وبه درد سر افتادن شركت خواهد شد .

مدیریت استراتژیك (راهبری )

مدیریتی كه در آن مدیر رده بالای موسسه ، عملكرد وجهت گیری بلند مدت سازمان را مشخص می كند . این فرایند از طریق یزنامه ریزی صحیح موقعیتی ، اجرای مناسب و ارزیابی مداوم تحقق می پذیرد .

مدیریت استراتژیك مجموعه ای از اقداماتی است كه به وسیله آن مدیر یك سازمان باید .

1- بررسی وتجزیه وتحلیل فرصتها وتهدیدات محیط خارجی شركت

2- بررسی وتجزیه وتحلیل نقاط ضعف وقوت محیط داخلی شركت

3- مشخص كردن اهداف شركت وتعیین خط مشی

4- ایجاد روشهایی كه با نقاط قوت وضعف ف فرصتها وتهدیدات منطبق باشد

5- اجرای روشهای راهبردی با توجه به موقعیتهای پیش آمده

6- ارزیابی وكنترل استراتژیك به منظور اطمینان از رسیدن به اهداف سازمان

دلایل اهمیت آگاهی مدیریت استراتژیك

تشدید رقابتهای داخلی وخارجی ونفوذ بیشتر دولت در عملكرد بازرگانی ، شركتها را براین امر وا می دارد كه درك مدیریت استراتژیكی را مورد توجه قرار دهند .

كارمندان ، سر پرستان و مدیران میانی نیز باید با مدیریت استراتژیك آشنا باشند . آشنایی با این مسئله به آنها كمك می كند تا ارتباط  وظایف شغلی خود را با اهداف شركت همسو و هماهنگ كنند .

روشهای استراتژیك نه تنها عملكرد شغلی را بهبود می بخشند ، بلكه فرصت ارتقاع شغلی را نیز افزتیش می دهند . وهمین امر باعث تاثیر مثبت روی عملكرد شرركت وسازمان خواهد شد .

مدیریت استراتژیك باعث می شود:

– در مقابل تغییرات محیط غافلگیر نشویم

– ایجاد انگیزهوحركت وهماهنگی افراد زیر مجموعه شركت در راستای اهداف بلند مدت در جهت حركت سازمان برای رسیدن به اهداف آن شركت .

– باعث ایجاد موفقیت ورضایت خاطر بیشتر كارمندان خواهد شد .

– هماهنگی ارتباطات بهتر واستفاده مطلوب از منابع ددر شركت .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *