افراد موفق چه خصوصیات مشترکی دارند؟

افراد موفق چه خصوصیات مشترکی دارند؟

افراد موفقپاسخ به این سوال، ذهن تمامی افراد در طول دوره های مختلف را به خود مشغول ساخته است که همین عامل موجب شده تا بسیاری از محققان و پژوهشگران بر روی این موضوع تحقیقات بسیار متعددی را انجام دهند و در رابطه با زندگی افراد موفق تجسس هایی را به عمل آورند. با پژوهش های به عمل آمده، محققان به پاره ای از خصوصیات مشترک بین افراد موفق دست یافته اند؛ در سایت سیمینه به چند مورد اشاره شده است، با ما همراه باشید.

هدف گذاری (  Purposeful)

اولین و مهم ترین ویژگی که افراد موفق بر روی آن توجه ویژه ای دارند، هدف گذاری است. با تعیین هدف می توان به بهترین نحو ممکن راه رسیدن به آن را یافت که در نتیجه موجب شده تا افراد موفق قبل از هر اقدامی اول هدفی مشخص را برای خود انتخاب نمایند و در رسیدن به آن تلاش کنند.

ریسک پذیری بالا ( Risky personality )

افراد موفق معمولا به نسبت سایر افراد از قدرت ریسک پذیری بالاتری برخوردار هستند که همین عامل به آنها در موفقیت کمک شایانی می کند. این افراد خود را در شرایط مختلفی قرار می دهند و از نتیجه ای که در پیش است، هیچ بیمی ندارند.

بلند پروازی  ( Ambitious )

بلند پروازی مهم ترین خصوصیتی است که با اتکا به آن می توان به بسیاری از آرزوها جامعه عمل پوشاند. افراد موفق این خصوصیت را در خود بسیار پرورش می دهند که همین امر به آنها این شجاعت را می دهد تا بتوانند دست به کارهایی بزنند که شاید تا قبل از آن هیچ کس جرئت انجام آن را نداشته باشد.

تعهد ( Commitment )

تعهد داشتن در هر زمینه ای به تمام افراد کمک می کند تا تعادل ذهنیشان به بهترین شکل صورت گیرد. افراد موفق با تعهد یکپارچه بر روی هدف خود به بهترین نحو ممکن تمرکز می کنند تا بتوانند به نتیجه مورد نظر خود دسترسی یابند.

افراد موفق

یادگیری مداوم ( Persistent learning )

افراد موفق از هر زمانی برای یادگیری مسائلی که در رابطه با هدفشان است، استفاده می کنند. آنها با یادگیری مداوم می توانند مسیرهای روشن تری را برای دستیابی به هدفشان به دست آورند. امروزه وب سایت های زیادی از جمله وب سایت سیمینه برای این مهم، برنامه ریزی شده اند و در یادگیری افراد علاقمند، نقش بسزایی را ایفا می کنند.

فرصت طلبی (Opportunism)

از دیگر ویژگی های افراد موفق آن است که همه جا و در هر مکان در جست و جوی فرصت های مناسب هستند و هیچ گاه از فرصتی به آسانی عبور نمی کنند. اگر فرصت طلب نیستید و به فکر تقویت آن نیز نمی باشید فکر موفقیت را از ذهن خود بیرون کنید.

مسئولیت پذیری ( Responsibility )

مسئولیت پذیری از خصوصیات بسیار مهمی است که با اتکا به آن می توان بسیاری از کارها را به بهترین نحو ممکن انجام داد. بسیاری از افراد موفق، افرادی مسئولیت پذیر هستند و به نحو مطلوبی مسئولیتی که به آنها واگذار شده است را انجام می دهند.

با توجه به خصوصیات مهمی که در رابطه با افراد موفق ذکر شد، می توان دریافت که موفق شدن کار دشوار و غیرممکنی نیست و با مشورت با افراد متخصص، اراده، پشتکار قوی و تقویت موارد مذکور در خود می توان به موفقیت دست یافت.

با آرزوی موفقیت و شادی

گروه آموزشی سیمینه

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − 6 =


درباره ما

گروه آموزشی سیمینه که در سال ۱۳۸۷ به مدیریت محمد علیمحمدی تاسیس شده است، با هدف ارائه روش های مناسب برای :
۱٫ هدف گذاری و برنامه ریزی
۲٫ ارائه محصولات کاملا کاربردی
۳٫ ارائه مقالات مرتبط با موفقیت
۴٫ ارائه ویدئوهای رایگان
به شما کمک خواهند کرد تا در راه رسیدن به اهداف تان موفق شوید.


تماس باما
خبرنامه

با عضویت در خبرنامه میتوانید از جدیدترین مقالات ، اخبار و محصولات سیمینه در ایمیل خود با خبر شوید


نماد الکترونیکی