با انگیزه بودن و راههای پروش آن

با انگیزه بودن و راههای پروش آن

ایجاد انگیزهداشتن انگیزه مهم ترین خصوصیتی است که تمام افراد بایستی برای به دست آوردن و پرورش آن اقدامات موثری را انجام دهند. نداشتن انگیزه در زندگی موجب بی حوصلگی و در نتیجه افسردگی می گردد و همین امر موجب شده تا تمام مشاوران در اولین اقدام سعی در یافتن انگیزه مراجعین خود نمایند. با انگیزه و هدف داشتن می توان به بهترین نحو ممکن راه زندگی را پیدا کرد و برای رسیدن به موفقیت گامهای استواری برداشت. با انگیزه بودن موجب می گردد تا فرد احساس بهتری نسبت به آینده  و فعالیتهای خود داشته باشد که به سبب اهمیت این موضوع روانشناسان و مشاوران راههای متعددی را جهت پرورش آن ارائه کرده اند که در زیر به چند روش از آن می پردازیم.

  • مواجهه با مشکلات

با مشکلاتی که پیش رو است، بایستی مواجه شد تا بتوان انگیزه لازم برای شکست دادن آنها را یافت. مهم نیست که مشکل به وجود آمده چقدر بزرگ و حتی برای شما غیرقابل حل باشد ولی می توان با داشتن قدرت انگیزه آن را حل کرد. پس از مواجهه شدن با مشکل در خواهید یافت که آن مشکل انقدر هم که تصور می شد، سخت و غیرقابل حل نبوده است.

  • افزایش ریسک پذیری

از نکاتی که قابل توجه است، آن است که ترسیدن از انجام هدف و اقداماتی که بایستی برای رسیدن به آن انجام دهید، موجب می گردد تا رسیدن به هدف بسیار مشکل و حتی غیر ممکن شود. افزایش قدرت ریسک پذیری در فرد این امکان را برای وی فراهم می آورد تا بتواند به آسانی برای رسیدن به هدف خود تلاش نماید.

  • پذیرفتن شکست

با پذیرفتن شکست می توان به موفقیت های بسیار بزرگی دست یافت. شکست از جمله مهم ترین مراحل رسیدن به موفقیت محسوب می شود زیرا با شکست می توانیم درسهای بسیاری را بیاموزیم. باید به این نکته نهایت دقت را داشته باشیم که شکست، پایان راه ما برای رسیدن به هدف نیست و نیز مرحله ای از آن است. باید دانست که شاید با شکست خوردن چند قدم کوچک تا دستیابی به هدف باقی مانده باشد.

  • فکر کردن به گذشته ممنوع

گذشته اتفاقات و رخ دادهایی است که در زمانی بروز داده و تمام شده، پس فکر کردن به آن تنها موجب آزار روح و جسم می شود. مهم ترین نکته ای که وجود دارد، آن است که انسان بایستی تنها در زمان حال زندگی کند تا بتواند از زمان خود بهترین استفاده را ببرد.

  • داشتن سرگرمی

برخورداری از سرگرمی به ذهن کمک می کند تا بتوان به بهترین نحو برای مشکلات مختلف راهکار یافت. هر اتفاقی که در زندگی روی داده است، نباید منجر به این شود که از سرگرمی دور شوید. بایستی به زندگی لبخند زد تا بتوان مسائل را به نحو مطلوبی حل کرد.

  • رها کردن

گاهی بهتر است، رها کرد تا بتوان در آینده به نتایج بهتری دست یافت. هر زمان که احساس کردید که کاری که انجام می دهید، کمکی به شما نمی کند آن را رها کنید، شما آزادید تا هر کاری که به آن علاقه مندید انجام دهید، فقط بایستی دقت کنید که در کار بعدی با اشتباهات و تصمیم گیریهای خود به دام نیفتید.

با آرزوی موفقیت

تولید گروه آموزشی سیمینه

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 4 =


درباره ما

گروه آموزشی سیمینه که در سال ۱۳۸۷ به مدیریت محمد علیمحمدی تاسیس شده است، با هدف ارائه روش های مناسب برای :
۱٫ هدف گذاری و برنامه ریزی
۲٫ ارائه محصولات کاملا کاربردی
۳٫ ارائه مقالات مرتبط با موفقیت
۴٫ ارائه ویدئوهای رایگان
به شما کمک خواهند کرد تا در راه رسیدن به اهداف تان موفق شوید.


تماس باما
خبرنامه

با عضویت در خبرنامه میتوانید از جدیدترین مقالات ، اخبار و محصولات سیمینه در ایمیل خود با خبر شوید


نماد الکترونیکی