برنامه ریزی در زندگی را شروع کنید

برنامه ریزی در زندگیمبحث برنامه ریزی مسئله ای ایست که همه در زندگی با آن سر وکار داریم . برنامه ریزی در زندگی روزانه میتواند شامل سه بخش، کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت باشد .

برنامه های کوتاه مدت زندگی میتواند شامل برنامه های روزانه وهفتگی یا ماهانه باشد.  برنامه های کوتاه مدت روزانه ما برای انجام امور معمولی هم باید برنامه مشخصی داشته باشیم ، انجام امور روزانه شخصی در زندگی به ما این امکان را میدهد که برای انجام امور هفتگی یا ماهانه خود وقت و زمان مناسبی داشته باشیم. زمانی که ما خود را موظف میدانیم که از ابتدای شروع روز کارهایمان را با برنامه انجام دهیم ، انجام بقیه امور نیز با برنامه ریزی برایمان فراهم میشود واز هرج ومرج وعقب افتادگی در امور جلو گیری خواهد شد .

انجام کارها با برنامه ریزی نیازمند مدیریت وخلاقیت خود شماست. اینکه شما بنابر ضرورت امور و اهمیت آن بتوانید تشخیص دهید که کدام امور نیازمند قرار گرفتن در اولویت را دارند نیز برعهده شخص شماست . باید توجه داشته باشیم که برنامه ریزی برای امور نیاز مند مدیریت فکری و زمانی دارد که شما با مطالعه در زمینه راهکار های مدیریتی و برنامه ریزی و مدیریت زمان میتوانید با نحوه انجام  آن آشنا شده و بتوانید برای زندگی خود بهتر برنامه ریزی کنید .

وقتی با نحوه انجام برنامه ریزی زمان ومدیریت امور آشنا شده باشید ، شما میتوانید از زمان و امکاناتی که در اختیار دارید به بهترین نحوه ممکن استفاده کنید و از هدر رفت زمان و تاخیر و نابسامانی امور زندگی جلو گیری کنید .

برنامه ریزی در زندگی ما را در رسیدن به اهداف کمک خواهد کرد و مسیر رسیدن به اهدافمان را هموارتر و آسانتر خواهد کرد .

برنامه ریزی بلند مدتی که ما در زندگی انجام میدهیم وابستگی زیادی با برنامه کوتاه مدت خواهد داشت .

برنامه کوتاه مدت همان مسیری است که ما برای رسیدن به اهداف برنامه بلند مدت باید آن را طی کنیم .

وقتی ما در زندگی برای یک سال یا چند سال آینده خود برنامه ریزی میکنیم در راستای رسیدن به این هدف باید تمام کارهای روزمره را طوری انجام دهیم که ، انجام این امور برای رسیدن به آن هدف بلند مدت به کار گرفته شوند .

برنامه میان مدت هم به ما کمک میکند تا بتوانیم به بررسی اموری که بر اساس برنامه کوتاه مدت انجام داده ایم بپردازیم و نواقص و اشکالات برنامه ریزیمان را پر کنیم و اگر احیانا چیزی از قلم افتاده باشد را در برنامه خود بگنجانیم .

شاید انجام امور طبق برنامه ریزی در ابتدای امر کاری دشوار به نظر برسد ولی با انجام و تکرار کارها بر اساس برنامه ریزی،  و توانایی مدیریت در زمان این کار را برایتان لذت بخش خواهد کرد .

تولید شده در گروه محتوای سیمینه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *