به دست آوردن آرامش ذهنی و درونی

احساس آرامش امری است که همه ما دوست داریم در زندگی آن را داشته باشیم . اما تا به حال از خودتان سوال کرده اید که چرا داشتن آرامش ذهنی امری دشوار است .

معمولا اگر اتفاقی در زندگی رخ دهد ، ما همیشه فقط به بدی های آن اتفاق فکر میکنیم و در ذهنمان آن را مورد تجزیه وتحلیل قرار می دهیم و همین طول وتفسیر زیاد هر اتفاقی آرامش ذهن را بهم می ریزد.

شاید بارها بعد اتفاقات مختلف در حرف بگویید مهم نیست ولی در ذهنتان همچنان به آن فکر خواهید کرد . برای داشتن آرامش باید ذهنمتان را خالی از تفکرات منفی کنید .

آرامش ذهنی

وقتی همیشه درگیر افکار منفی و اتفاقات ناخوشایند هستید ، آرامش در پشت حصار این افکار قرار خواهد گرفت و ما نمی توانیم لذت کافی را از زندگی ببریم . برای رسیدن به آرامش باید حصارهای منفی را شکست .

برای بهتر شدن درونتان بعد از اتفاقات پر تنش سعی کنید برای چند لحظه چشمانتان را ببندید وبه هیچ چیز فکر نکنید و افکار منفی را از ذهنتان خالی کنید وفقط به سکوتوآرامش فکر کنید .

شاید در ابتدا این امر زیاد به کارتان نیاید ولی با تمرین و تکرار یاد می گیرید ، زمانی که ذهنتان مخدوش و مشوش است چگونه آرامش خودتان را بازیابی کنید .

چگونه ذهنمان را پاک سازی کنیم

– ما باید بتوانیم چیزهایی که وارد ذهنمان می شود را آگاهانه انتخاب کنیم و سدی در مقابل ذهنمان درست کنیم که از ورود افکاری که هیچ سودی برایمان ندارد جلو گیری کند . این افکار می تواند شامل

1-قضاوت در مورد رفتار مردم

2-بد گویی در مورد دیگران

3-حسادت به دیگران به جای تلاش

4-به دنبال پیدا کردن اشتباهات دیگران بودن

5-انرژی صرف غیبت در مورد دیگران

اگر خوب در افکارمان دقیق شویم ، متوجه خواهیم شد که هر روز خیلی از این احساسات را در ذهنمان می پرورانیم . گاهی این مسئله آنقدر ظریف است که خودمان هم اصلا متوجه آن نخواهیم شد . مثل بد گویی در مورد دوستان یا قضاوت نابجا درمورد دیگران . این امور مسائل بی موردی هستند که هیچ فایده ای برای ما نخواهند داشت ولی ذهنمان را اشغال کرده وآن را درگیر می کنند . اگر به اصلاح خودمان نپردازیم به مرور زمان این مسائل به یک عادت رفتاری تبدیل می شود و آرامش درونی مان را با فکر کردن به امور بی فایده از دست خواهیم داد .

برای داشتن آرامش ذهنی و درونی

1- همیشه چیزی را به زبان بیاورید که به آن اعتقاد دارید ، حتی اگر خوشایند دیگران نباشد .

2- چیزی را که نمی توانید مطرح کنید را در درون خود مورد تجزیه وتحلیل قرار ندهید . که اگر می گفتم پنان می شد یا چنان پیش می آمد.

3- حرفی به کسی نزنید مگر اینکه آن حرف درست ومفید باشد .

4- برای رسیدن به آرامش ذهنی به ندای قلبتان گوش دهید وبه آن اعتماد کنید .

5- با دیگران با محبت برخورد کنید ، همانطور که دوست دارید با شما برخورد شود .

6- به درست یا غلط بودن رفتارتان خوب دقت کنید .

7- و در نهایت اینکه ، شما خودتان باید آرامش را در درونتان به وجود بیاورید واین کار نیازمند دور کردن افکار منفی از ذهن و جلوگیری از ورود مسائل بی فایده به ذهن است .

موفق وموید باشید .

تهیه شده توسط گروه محتوای سیمینه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *