۴ راز موفقیت از ۴ میلیاردر خودساخته

۴ راز موفقیت از ۴ میلیاردر خودساخته

اگر به دنبال فهمیدن راز موفقیت هستید بهتر است به زندگی افرادی که به آن رسیده‌اند نگاهی بیندازید. در این مطلب راز موفقیت را با نکاتی از زبان ۴ میلیاردر خودساخته آمریکایی می‌خوانید.

استیو جابز، بیل گیتس، مارک زاکربرگ، ریچارد برانسون همگی میلیاردرهای خود ساخته هستند. تعریف میلیاردر خودساخته را می‌دانید؟ کسانی که بدون سرمایه زیادی کسب و کارهای خود را راه اندازی کرده‌اند و به ثروت زیادی دست پیدا کرده‌اند. راز موفقیت را در چیزهای کوچک جستجو کنید و این مطلب دیدگاه شما را برای فهمیدن راز موفقیت این افراد تغییر خواهد داد.

راز موفقیت

 • ریچارد برانسون:

  «آرزوهای بزرگ داشته باشید»

توانایی آرزو داشتن یکی از استعدادهای خارق العاده انسان است. تمام قهرمان های دنیا آرزوهای بزرگی داشته اند. آرزوها باعث می‌شود که دنیا به سمت جلو حرکت کند و انسان‌ها بتوانند کارهای تاثیرگذار بزرگی انجام دهند. اگر بخواهیم که تصور کنیم که انسان‌ها دیگر آرزویی نداشته باشند دیگر در دنیا آثار هنری نخواهیم دید، هیچ ماجراجویی اتفاق نمی افتد، هیچ فرودی بروی ماه رخ نخواهد داد، هیچ زنی رئیس نخواهد شد، هیچ حقوق بشری ایجاد نخواهد شد. به این شکل زندگی نصفه  و نیمه ای را تجربه کرده‌ایم.

هیچ قهرمانی را پیدا نخواهید کرد که آرزوهای بزرگی را درذهن خود نپرورانده باشد. راز موفقیت در داشتن آرزوهای بزرگ است.

راز موفقیت

 • مارک زاکربرگ :

  «ریسک های بزرگ داشته باشید»

مارک زاکربرگ موسس جوان سایت فیس بوک که حالا جزو میلیاردرهای دنیای امروز است اهمیت ریسک را به حد زیادی لازم می‌داند و در جایی گفته بود : اگر می‌خواستیم با افکار منتقدان فیس بوک را توسعه دهیم به موفقیت‌های اخیر هرگز نمی‌رسیدیم.

شاید اینگونه باید از عملکرد مارک زاکربرگ نتیجه گرفت که سن جوانی، سن ریسک‌های بزرگ است. شما نمی‌دانید چه اتفاقات خوبی برای شما رخ خواهد داد اگر فقط قدم در راه موفقیت بگذارید و دست به ریسک‌های حساب شده بزنید.

راز موفقیت

 • بیل گیتس:

  «به دنبال راه حل های ساده باش»

بیل گیتس، موسس شرکت مایکروسافت، می‌گوید: سد تغییر و رسیدن به موفقیت کم توجهی و کوتاهی در کار نیست بلکه پیچیدگی بیش از حد است. گاهی آنقدر شرایط را پیچیده می‌کنید که عمل کردن سخت می‌شود.

شما فقط باید به مشکل فکر کنید و راه حل ساده برای آن داشته باشید. راز موفقیت در راه حل‌های ساده است. اگر بخواهید با پیچیدگی سروکار داشته باشید عمل گرایی تحت تاثیر آن پایین آمده و موفقیت شما دور از دسترس شما قرار خواهد گرفت.

راز موفقیت

 • استیو جابز :

  «حتی برای چیزهای کوچک وسواس و دقت داشته باش.»

استیو جابز به خاطر شخصیت بی رحم در کارش معروف بود. کارا سویشر که یکی از مدیران اجرایی وی بوده است می گوید: نتیجه این وسواس شدید استیو جابز در کارش، طراحی بی عیب و نقص محصولات شرکت اپل است. شاید در دید مردم او آدم بی رحمی بود اما واقعیت این بود که عشق و علاقه بسیار زیادی به کارش داشت. مخصوصا که هنر و عشق او به ایجاد محصولات بی نظیر شرکت اپل می‌بینید.

راز موفقیت ساده است، به چیزهای کوچک روزانه توجه کنید. شاید شما به دنبال تغییرات بزرگی در زندگی خود باشید اما مشکل عمده شما در عدم برنامه ریزی و کنترل کوچک ترین عادات روزانه‌تان باشد. برای ۳ روز متوالی کارهایی که در طول روز انجام می دهید را یادداشت کنید متوجه خواهید شد که چقدر بازدهی روزانه پایینی دارید و این مانع رسیدن به موفقیت های بلند مدت شما می‌شود و بروی تمام زندگی شما سایه افکنده و شکست‌های پی در پی و تکراری را تجربه خواهید کرد.

 

ترجمه شده توسط تیم سیمینه

منبع : cnbc.com

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × چهار =


درباره ما

گروه آموزشی سیمینه که در سال ۱۳۸۷ به مدیریت محمد علیمحمدی تاسیس شده است، با هدف ارائه روش های مناسب برای :
۱٫ هدف گذاری و برنامه ریزی
۲٫ ارائه محصولات کاملا کاربردی
۳٫ ارائه مقالات مرتبط با موفقیت
۴٫ ارائه ویدئوهای رایگان
به شما کمک خواهند کرد تا در راه رسیدن به اهداف تان موفق شوید.


تماس باما
خبرنامه

با عضویت در خبرنامه میتوانید از جدیدترین مقالات ، اخبار و محصولات سیمینه در ایمیل خود با خبر شوید


نماد الکترونیکی