روشهایی ساده اما کاربردی برای زندگی بهتر

زندگی بهتراگر دوست دارید در زندگی خود فرد موفقی باشید باید بدانید فقط تعیین اهداف و برنامه ریزی برای دستیابی به آن، یکی از فاکتورهای مهم موفقیت و زندگی بهتر است.

اما در عمل می بینیم افرادی هستند علی رغم داشتن برنامه ای منسجم از رسیدن به اهداف خود باز می مانند، چون در مسیر اجرای برنامه های خود دست به گزینش افرادی زده اند که نه تنها هیچ کمکی به آنها نمی کنند بلکه زمینه های شکست آنها را فراهم می آورد.

انسانها از ابتدا همواره برای تامین نیازهای خود به صورت اجتماعی زندگی کرده اند، جون اجتماع می توانسته نیازهای متعدد فرد را اعم از مادی و معنوی تامین کند. بنابراین زندگی اجتماعی بخشی از زندگی ما را تشکیل می دهد.

شاید پر بیراه نباشد اگر بگوییم 90% علت چاقی افراد چاق، گشتن با دوستان چاق باشد. پس این مساله نشان می دهد یک دوست مناسب و موفق می تواند راهنمای خوبی برای کسب موفقیت باشد. اگر تمایل به نویسندگی یا نوشتن یک کتاب مناسب دارید حتما دوستان خود را از بین نویسندگان انتخاب کنید. با این مقدمه می توانیم به معرفی راهکارهای عملی بپردازیم.

  1. برای زندگی بهتر اهداف خود را بشناسید.

افرادی را انتخاب کنید که در رسیدن به اهداف شان موفق بوده اند، یعنی به اهدافی که مد نظر شما است رسیده اند و این باعث ایجاد انگیزه برای شما و تقویت اعتماد به نفس شما می شود.

  1. روی لیست مخاطبین خود زوم کنید.

افرادی را انتخاب کنید که شما را با چهره های مطرح و مشهورتر آشنا کنند. مثلا در مورد موسیقی می توانید دوستی را انتخاب کنید که یک آهنگساز معمولی است، اما همین دوست می تواند شما را با اشخاص مشهورتری در زمینه موسیقی آشنا کند.

  1. دایره روابط اجتماعی خود را گسترش دهید.

در زمینه آشنایی با افراد موفق به هر اقدامی که می تواند مثمر ثمر باشد دست بزنید. در این زمینه می توانید در جلسات سخنرانی این افراد، همایش ها و حتی مصاحبه های حضوری بهره ببرید.

  1. در کلاس های خاص ثبت نام کنید.

شما گرایش های عملی و یا حتی شغلی خاصی دارید. در این زمینه می توانید در کلاس های مربوط به آن شرکت کنید، چون این باعث می شود با افرادی که در آن رشته یا شغل مشغول به فعالیت هستند آشنایی بیشتری کسب کنید.

  1. در NGO های متعدد عضو شوید.

NGO ها سازمانهای غیر دولتی هستند و عموما عضویت در آن شرایط خاصی ندارد و شما می توانید با عضویت خود علاوه بر کسب تجربه بیشتر با افراد موفق در این موسسات آشنا شوید.

  1. تماس مستمر و پیگیر با افراد موفق.

گاهی فاصله ها با یک تماس تلفنی ساده و یا یک قرار ملاقات مفید می تواند به راحتی برداشته شود. برای این کار هزینه کنید، چون بازخورد مثبت آن می تواند به مراتب بیشتر از هزینه های آن باشد. یک راهنمایی یک جمله ای می تواند گاهی از گوش دادن به هزاران سخنرانی مفیدتر باشد. پس فرصت را از دست ندهید، دوستان خود را به دقت انتخاب کنید و از نصایح آنان برای پیشبرد اهداف خود و یک زندگی بهتر بهره گیری کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *