مدیریت خلاق و تغییرات خلاقانه در سازمان

مدیریت خلاقدنیای امروز، دنیای مدیریت خلاق و دنیای پیشبرد اهداف در راستای برنامه ریزی و هدف گذاری است. تغییراتی که در یک شبکه مدیریتی ایجاد میشود باید آهسته و مستمر صورت گیرد تا کارایی لازم را داشته باشد. یک مدیر خلاق باید بداند کی، کجا و چگونه یک تغییر را در سیستم خود ایجاد کرده و توانایی تشخیص نقطه امن و همچنین عامل تغییر را هم داشته باشد.

مدیریت خلاق باید متوجه باشد:

  • چه چیز نیازمند تغییر است؟
  • چه روش هایی باید برای این تغییرات بکار گیرد؟
  • توانایی ارزیابی تغییرات را داشته باشد.
  • بهترین روشی که میتواند انتخاب کند کدام است؟
  • با تغییرات ایجاد شده چگونه برخورد کرده و توانایی استفاده از تغییرات در راستای اهداف خود را داشته باشد.

یکی از دلایلی که باعث شکست مدیران در بازار کار میشود نداشتن بصیرت و آینده نگری مناسب است. تغییرات معمولا نامحسوس هستند و فقط یک مدیر با بینش و بصیرت میتواند پی به این تغییرات ببرد.

شما یک ظرف آب جوش را در نظر بگیرید و یک ظرف آب یخ، اگر بی درنگ دستتان را در هر کدام از این دو ظرف قرار دهید فورا واکنش نشان خواهید داد.ولی درنظر بگیرید اگر دستتان در ظرف آب خنک باشد و کم کم آب جوش را به آن اضافه کنید واکنشی از خود نشان نخواهید داد چون این تغییر آن قدر زیاد نیست که شما را وادار به عملی کند نهایتا تغییر را زمانی احساس خواهید کرد که دستانتان احساس سوزش کند و این زمانی است که دیگر برای انجام هر کاری دیر است.

تغییرات رقابتی جامعه کنونی نیز به همین منوال شما را غافل گیر میکند. آرام و زیرکانه بدون آنکه متوجه شوید چه چیز درحال وقوع است.

مدیر موفق، مدیری است که فضای رقابتی را در راس امور قرار دهد و هر زمانی آماده پذیرش پیشرفتهای اطلاعاتی و فن آوری جدید بازار کار باشد تا یک دفعه و بی خبر درگیر تغییرات نشود. مدیری که شرکت خود را از الان برای تغییرات چند سال آینده آماده کند مسلما بر تغییرات تسلط کافی خواهد داشت. مدیریت خلاق نیاز اساسی امروز است.

دلایل زیادی برای تغییر وجود دارد گاهی این دلایل درونی و قابل درک است و گاهی تغییر بیرونی و غیر قابل درک است. مدیریت موفق با پیش بینی تغییرات به طور کلی، میتواند خود را تا حدودی از سونامی تغییرات غیر قابل پیش بینی بیرونی محفوظ دارد و همیشه آماده و گوش به زنگ این تغییرات باشد.

یک مدیر موفق باید از تفکر مدیریتی و بصیرت و آینده نگری کافی برخوردار باشد تا بتواند خود را با تغییرات به وجود آمده هماهنگ کند و برای اینکه یک مدیر در برخورد با تغییرات و تطبیق خود و سازمانش در برابر تغییرات شکست نخورد باید ارزشها و انگیزش هایی که در تسهیل این امور به او کمک خواهد کرد را تقویت کرده و دیدگاه خود را نسبت به امور و جهان اطرافش باید تغییر دهد. یک مدیر موفق باید با دید باز و دقیق تری به امور پیرامون خود بنگرد و تفکر مدیریتی خود را تقویت کند.

موفق و پایدار باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *