WWW.Graphiciran.Net

قوانین طلایی هدفگذاری(بخش دوم)

۳-تعیین اهداف به صورت مکتوب

عمل فیزیکی نوشتن اهداف موجب ملموس شدن و واقعی شدن آن هدف می شود. شما هیچ عذری برای فراموش کردن آن ندارید. به هنگام نوشتن اهداف خود از واژه درست استفاده کنید.

به عنوان مثال بنویسید “من امسال ۱۰ درصد از هزینه ها و مخارج خود را کم خواهم کرد” به جای آنکه بگویید ” قصد من این است که تا پایان امسال هزینه های خود را تا ۱۰ درصد کاهش دهم” .

اولین جمله از تاثیر و قدرت زیادی برخوردار است و تصویر شما از خودتان این است که هزینه ها را کاهش می دهید در حالیکه جمله دوم فاقد دعاوی از احساس است و در صورتی که به هدف خود نرسیده، می تواند بهانه و عذری برای شکست شما باشد.

پیشنهاد اول:

جمله ای که با آن هدف خود را ترسیم می کنید، بار مثبت داشته باشد. اگر شماخواهان آن هستید تا نیروی حافظه خود را بهبود ببخشید بگویید”تا سه ماهه آینده تمامی کارمندان خود را حفظ خواهم کرد به جای آنکه بگویید “میزان گردش و جابجایی کارکنان را کاهش خواهم داد”.

جمله اول یک عبارت انگیزشی است اما جمله دوم هنوز به شما اجازه می دهد حتی اگر برخی از کارمندان شما شرکت را ترک کردند، موفق باشید.

پیشنهاد دوم:

اگر شما از لیست to-do استفاده می کنید برای خودتان یک لیست to-do تهیه کنید که اهداف شما در راس آن قرار بگیرند. اگر از روش “برنامه کاری” استفاده می کنید، در نتیجه اهداف شما می بایستی در راس کاتالوگ پرورش شما قرار بگیرند.

اهداف خود را در موقعیت های قابل مشاهده بچسبانید تا هر روز آنچه را که قرار بوده است انجام دهید به یاد بیاورید. آنها را بر روی دیوار، میز، مانیتور کامپیوتر ، آینه حمام یا یخچال بچسبانید.

 

۴ -یک طرح کاری برای خود در نظر بگیرید.

این مرحله اغلب در پروسه تعیین هدف فراموش می شود. شما آنقدر بر روی نتیجه کار تمرکز می کنید که از طراحی تمامی مراحلی که در طول مسیر مورد نیاز هستند غافل می شوید.

با نوشتن جداگانه تمامی مراحل و سپس خط زدن آنها به هنگام خاتمه آنها، متوجه می شوید که پیشرفت داشته اید. این موضوع زمانی اهمیت دارد که هدف شما بزرگ یا طولانی مدت باشد.

 

۵- پایبند اهداف خود بودن

به خاطر داشته باشید که تعیین هدف، یک فعالیت جاری محسوب می شود و نه ابزاری برای رسیدن به هدف. از روشهای هشدار دهنده یا یادآوری کننده استفاده کنید تا خود را در این مسیر قرار دهید و فرصتهای زمانی را در نظر بگیرید تا اهداف خود را بازبینی کنید.

مقصد نهایی شما در درازمدت، کاملا مشابه و یکسان می باشد، اما طرح کاری که شما در  این مسیر برای خودتان طراحی کرده اید، تغییر قابل توجهی می کند. مطمئن باشید که ارتباط، ارزش و ضرورت در سطح بالایی قرار دارند.

 

نکات کلیدی:

هدفمندی چیزی فراتر از آن است که بگوییم شما خواهان رسیدن به چیزی هستید که می خواهید اتفاق بیافتد.

اگر شما تعریف دقیق و شفافی از آنچه که می خواهید نداشته باشید و اینکه چرا آن هدف خاص در اولویت قرار دارد، احتمال موفقیت شما کاهش می یابد.

با دنبال کردن ۵ قانون طلایی تعیین هدف، می توانید اهداف خود را با اطمینان تعیین کنید و از رضایتمندی حاصله از آن لذت ببرید.

بنابراین، تصمیم شما در مورد کاری که قرار است امروز به اتمام برسانید چیست؟

 

با آرزوی موفقیت

ترجمه شده توسط مدیر سایت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *