برای هر روز از قبل برنامه ریزی کنید

برنامه ریزی، آوردن آینده به زمان حال است تا بتوانید همین حالا کاری برای آن انجام دهید.       

حتما این سؤال قدیمی را شنیده اید «یه فیل را چطور میشه خورد؟» و جواب همین سؤال: «لقمه لقمه»

شما چطور درشت ترین و زشت ترین قورباغه تان را می خورید؟ به همان صورت اول آن را به فعالیت های معینی که باید قدم به قدم انجام شوند تقسیم می کنید و بعد با اولین شان شروع می کنید.

ذهن شما، یعنی توانایی شما برای تفکر،برنامه ریزی وتصمیم گیری ، قدرتمندترین وسیله ای است که برای غلبه بر تنبلی و افزایش بهره وری در اختیار دارید. توانایی شما در تعیین هدف، برنامه ریزی و انجام کار، روند زندگی شما را شکوفا می کند و انرژی ذهنی و جسمی تان را افزایش می دهد.

برعکس، همانطور که الکس مک کنزی می گوید: «وارد عمل شدن بدون برنامه ریزی علت همه شکست هاست.»

قابلیت شما در برنامه ریزی درست، قبل از شروع کار، معیار توانایی کلی شماست. هر چقدر برنامه شما بهتر باشد، آسان تر می توانید بر تنبلی غلبه کنید، کار را شروع کنید، قورباغه خود را قورت بدهید و به پیشرفت ادامه دهید.

یکی ازاساسی ترین هدف های شما در کار باید این باشد که در عوض نیروهای جسمی، عاطفی و ذهنی که به کار می گیرد بیشترین بازده ممکن را بدست آورید.

خبرخوبی که برایتان دارم این است که درمقابل هر دقیقه ای که صرف برنامه ریزی می کنید معادل ده دقیقه وقت در حین انجام کار صرفه جویی می کنید.

برنامه ریزی کارهای روزانه بیشتر از ده تا دوازده دقیقه از وقت شما را نمی گیرد ولی با این کار سرمایه گذاری کوچک در زمینه وقت می توانید دست کم حدود دو ساعت (۱۰۰-۱۲۰دقیقه) از وقتی را در طول روز تلف می کنید یا به انجام کارهای طاقت فرسا می گذارنید صرفه جویی کنید.

«برنامه ریزی قبلی مناسب مانع عملکرد ضعیف می شود»                                           

وقتی می فهمید برنامه ریزی تا چه حد می تواند در بالا بردن کارایی و عملکرد شما مفید باشد تعجب می کنید، پس چرا تعداد بسیار کمی از مردم برای کارهایشان برنامه ریزی می کنند.!

ضمنا برنامه ریزی واقعا کار بسیار ساده ای است. تنها چیزی که برای این کار لازم دارید یک صفحه کاغذ و یک خودکار است. بنشینید و قبل از انجام کاری لیستی از کارهایی که باید انجام شود تهیه کنید.

برگرفته از کتاب هدف – برایان تریسی

http://www.simineh.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *