چگونه زمان را مدیریت کنیم

مهارت‌های مدیریت زمان ـ از اینجا شروع کنید!   مهارت-های-مدیریت-زمان

هوشمندانه‌تر کار کنید. بهره‌برداری از زمان خود را بهبود بخشید.

وقت خود را عاقلانه سپری کنید.

این بخش مهارت‌های مدیریت زمان  شخصی را مورد بحث قرار می‌دهد. این مهارتها، مهارتهای ضروری برای افراد، کارآمد و موثر هستند.

افرادی که از این تکنیک‌ها به طور منظم استفاده می‌کنند، افرادی هستند که در تمامی ابعاد زندگی خود از تجارت گرفته تا ورزش و خدمات عمومی ـ بالاترین سطح موفقیت را دارا هستند. اگر از این مهارتها به درستی استفاده نمایید، قادر خواهید بود به طور موثر عمل کنید، حتی تحت فشار شدید.

در مرکز مدیریت زمان، تغییر مهمی مورد تمرکز قرار دارد: تمرکز بر نتایج، نه مشغول بودن.

بسیاری از افراد روزهای خود را صرف مجموعه‌‌ی شلوغی از فعالیت‌ها می‌کنند در حالیکه دستاوردهای اندکی دارند، زیرا نمی‌توانند به درستی روی موضوعات مختلف تمرکز کنند.

قاعده‌ی ۸۰/۲۰:

این به طور مرتب در اصول پارتو یا قاعده‌ی ۸۰/۲۰ خلاصه شده است. این قاعده استدلال می‌کند که به طور نوعی ۸۰ درصد تلاشهای نامتمرکز، صرفاً ۲۰ درصد نتیجه می‌دهند.

مابقی ۸۰ درصد نتایج، صرفاً با ۲۰ درصد تلاش متمرکز به دست می‌آید، در حالیکه این نسبت همواره ۲۰ـ۸۰ نیست، این الگوی وسیع بخش کوچکی از فعایت‌ها، تکرارهای بازگشتی غیر عادی تولید می‌کند که بارها بعنوان یک قاعده در حوزه‌های مختلف، شناخته شده‌اند.

با به کارگیری مهارت‌ها و راهنمایی‌های مدیریت زمان در این بخش، می‌توانید سطح تلاش خود را بهینه سازید تا مطمئن شوید که در حد ممکن، اکثر وقت خود را صرف وظایف با ارزش و سودمند کرده‌اید. این اطمینان داده می‌شود که بیشترین مزایای ممکن را از زمان محدودی که در اختیار داشته‌اید کسب کرده‌اید.

در پایان این بخش، باید درک روشن‌تری از چگونگی استفاده از زمان با بیشتری تاثیر آن داشته باشید.

این سایت، مهارت‌های مورد نیاز برای حرفه‌ای شاد و موفق را به شما آموزش می‌دهد و این تنها یکی از چندین ابزار و منابعی است که می‌توانید در اینجا به عنوان ابزارهای ذهنی پیدا کنید.

با آرزوی موفقیت

ترجمه شده توسط مدیریت سایت سیمینه

منبع:www.simineh.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *