نحوه استفاده از زمان (بخش دوم)

Achieve more with the right lever.

نحوه استفاده از زمان ( بخش دوم)

استفاده کردن از زمان افراد دیگر بعنوان اهرم:

  • بیاموزید که چگونه کاری را به دیگران محول کنید.
  • به دیگران آموزش و اختیار دهید(از طریق ساخت تیم).
  • از کارشناسان و مشاوران برای پوشش شکاف های مهارتی و دانش بهره بگیرید.
  • وظایف غیر مرکزی را به افراد با تجربه ای در خارج از سازمان که این وظایف را کاراتر انجام می دهند محول کنید.

مشروط بر اینکه شما کارها را به درستی انجام می دهید، زمان و پولی که روی زمان افراد دیگر بعنوان اهرم سرمایه گذاری می کنید معمولا به خوبی صرف می شود.

اگرچه بخاطر داشته باشید که همواره مجبور به “پرداخت” پیش از موعد هستید تا منافع بلند مدت استفاده از اهرم را به دست آورید.

نکته ی ۱:

به این دلیل است که وکالت دادن مهارت بسیار با اهمیتی است: اگر نمی توانید به شیوه ای موثر محول کنید هرگز نمی توانید بهره وری تان را فراتر از کاری که خود شخصاً توان انجامش را دارید افزایش دهید.

این بدین معناست که شغل تان به آرامی از حرکت و پیشرفت باز می ماند و در حالیکه ممکن است به دلیل سختکوشی مورد تقدیر قرار گیرید، هرگز موفق نخواهید بود.

با هدف آموختن محول کردن از منابع ساخت مهارت استفاده کنید: وکالت دهی موفق، وضعیت دشوار وکالت دادن، و آموزش جزئی وکالت دادن.

این همچنین یکی از دلایلی است که مدیریت خود یک نقص محسوب می شود: زمان بسیاری را صرف مدیریت تعداد کمی از افرادی می کنید که خودتان میزان نفوذی که می توانید به کار ببرید را تحمیل می کنید.

نکته ی ۲:

همانگونه که نحوه ی استفاده از اهرمی که این کارها را به شما می دهد می آموزید، متوجه خواهید شد که بکارگیری آنها شامل هزینه های پیش از موعد است برای نمونه می توان به سرمایه گذاری زمان و منابعی که برای استخدام فردی برای انجام کار نیاز دارید و درغیر این صورت خود باید آن را انجام دهید اشاره کرد.

اگرچه طبیعی است که خواستار محافظت از این منابع هستید(“فرصتی برای آموزش او ندارم- باید تا سه شنبه ی آینده انجام شود!”)، اما اگر این سرمایه گذاری را انجام ندهید خودتان را در روش کهنه ی انجام کارها محبوس خواهید کرد و این مساله شما را در دستیابی به آن کارهایی که میتوانید خود انجام دهید محدود خواهد کرد.

اهرم منابع

شما همچنین می توانید به وسیله ی بیشترین استفاده از سرمایه هایتان و کامل بهره بردن از نیروهای شخصی خود از اهرم استفاده کنید.

شما دامنه ی وسیعی از مهارت ها، استعدادها، تجربیات، تفکرات و ایده ها دارید. این می تواند و باید در بهترین ترکیب استفاده شود.

چه مهارت ها و نیرو های مرتبطی دارید که دیگران ندارند؟ چگونه می توانید از اینها به بهترین نحو استفاده کنید و چگونه می توانید آنها را بهتر کنید؟

چه سرمایه های مرتبطی دارید که دیگران ندارند؟ آیا می توانید برای ایجاد اهرم از آنها استفاده کنید؟

آیا ارتباطاتی دارید که دیگران ندارند؟ یا منابع مالی؟ یا سرمایه های دیگری که می توانید برای تاثیر بیشتر استفاده کنید؟

یک راه خوب برای تفکر در این باره انجام آنالیز اس دبلیو او تی شخصی است که بر شناسایی نیروها و سرمایه ها تمرکز می کند و با توسعه ی آنها فرصت های شما را شناسایی می کند. (یک مزیت اس دبلیو او تی اینست که به شناسایی نقاط ضعف بحرانی که باید برطرف شوند کمک می کند.)

نکته:

در حالیکه این را انجام می دهید، در مورد این فکر کنید که چگونه می توانید با نیروها و سرمایه های خود به دیگران کمک کنید.

بخاطر داشته باشید که اگر می توانید به دیگران بدهید احتمال اینکه در بازگشت چیزی بگیرید بیشتر است.(فقط مطمئن شوید، به وضوح می دانید که چه پاداشی دریافت خواهید کرد!)

با تشکر از همراهی شما، لطفا ادامه مقاله را در بخش سوم جویا شوید.

شاد و  موفق باشید.

ترجمه شده توسط مدیریت سایت سیمینه

منبع: www.simineh.com

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − 4 =


درباره ما

گروه آموزشی سیمینه که در سال ۱۳۸۷ به مدیریت محمد علیمحمدی تاسیس شده است، با هدف ارائه روش های مناسب برای :
۱٫ هدف گذاری و برنامه ریزی
۲٫ ارائه محصولات کاملا کاربردی
۳٫ ارائه مقالات مرتبط با موفقیت
۴٫ ارائه ویدئوهای رایگان
به شما کمک خواهند کرد تا در راه رسیدن به اهداف تان موفق شوید.


تماس باما
خبرنامه

با عضویت در خبرنامه میتوانید از جدیدترین مقالات ، اخبار و محصولات سیمینه در ایمیل خود با خبر شوید


نماد الکترونیکی