استفاده از اصل پارتنون در بهبود پایه های کسب و کار

استفاده از اصل پارتنون در بهبود پایه های کسب و کار   Use the Parthenon on the basis of improved business

بنای عظیم پارتنون بزرگ ترین معبد سرزمین یونانی ها بودکه تا اواسط قرن هفده پا برجا بود،که در این زمان در جریان جنگ میان ترک ها و ونیزی ها منهدم گردید.این بنا روی ۱۵۰ ستون بنا شده بود. این بنا به عنوان استعاره ای برای کار و تجارت موفق شناسایی شده بود.حرفه یا تجارتی که آن را بنا می کنید برای شما به همان اندازه که پارتنون برای یونانی ها مهم بود اهمیت دارد.

یونانی ها با تعهد فوق العاده توانستند این بنای عظیم را به وجود آورند شما هم اگر  می خواهید دست به کار بزرگی بزنید باید از تعهد کافی برخوردار باشید.مانند پارتنون تجارت شما هم به وسیله ستون هایی استوار می شود که هر کدام از این ستون ها برای انسجام و دوام تجارت شما ضرورت دارد.

اصل پارتنون:

تغییری اندک در هر ستون روی ساختار بنا تاثیر فراوان دارد همین مطلب درباره تجارت شما هم صادق است و این همان اصل پارتنون است.

“بهبود جزیی در زمینه های متعدد میتواند نتایج کار را به شدت بهبود ببخشد”

تجارت یا سازمان شما مانند بدن انسان از دستگاه های متعددی تشکیل شده است که همه آنها در رابطه با یکدیگر هستند.

در برنامه مشاوره ای خود، ما با هفت دستگاه یا ستون رو به رو هستیم که عبارتند از:

۱) فروش  ۲) خدمات  ۳) قیمت گذاری  ۴) تبلیغات فروش  ۵) مراجعه  ۶) بهره وری  ۷) سودمندی.

همانطورکه تقویت و بهبود هریک از دستگاه های بدن در نهایت به سلامت کلی بدن می انجامد . تقویت و بهبود هریک از موارد بالا هم به سلامت سازمان یا  تجارت شما می افزاید. این بهبود ها حالت انباشتی دارد یعنی عملکرد کلی در هر زمینه با تغییر نهایی روبه رومی شود. در نتیجه ۱۰درصد بهبود در هر یک از فعالیت های هفت گانه عملا بهره وری را دو برابر میکند و سود دهی سازمان هم به همین شکل افزایش می یابد.

راههایی پیدا کنید که در هر زمینه کمی بهبودی به وجود آورید . مثلا چگونه می توانید فروش را بیشتر کنید؟…. و سوالات مهم دیگر میتواند شما را در هر مرحله از کارشما را از رقبا پیش اندازد .

شاد ، موفق و وقت شناس باشید .

محمد علیمحمدی

منبع : Www.Simineh.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *