Laws of Success

قوانین موفقیت

عادتها چگونه شکل می گیرند؟   Laws of Success

هر اقدامی که اغلب تکرار شود به زودی تولید یک عادت می کند.

روزانه ما کارهای بسیاری انجام می دهیم که اغلب آنها از روی عادت است، مثلاً بعد از هر وعده غذایی که می خوریم عادت داریم که دندانهایمان را مسواک کنیم اگر این کار را نکنیم احساس بدی داریم و انگار که آرامش نداریم و می دانیم که کاری وجود دارد که ما آن را انجام نداده ایم.

همواره ما با افراد زیادی مواجه می شویم که بسیار موفق هستند. دوست داریم که مانند آنها موفق باشیم.

ما هم اگر کارهایی را که موفقها می کنند انجام دهیم سرانجام به همان نتایج آنها می رسیم و موفق شدن هم برای ما به صورت عادت درمی آید، موفقیت چندین قانون دارد که این یکی از مهمترین قوانین مربوط به موفقیت است.

قوانین موفقیت

۱٫ قانون علت و معلول:

در مطالبی که خواندید گفتیم که اگر ما هم مدام کارهای افراد موفق را انجام بدهیم، موفقیت هم برای ما به صورت یک عادت در می آید.

طبیعت بی طرف است و به سود این یا آن ،کار نمی کند، خداوند باران را بر سر همه فرو می ریزد و همه از آن بهره می برند.

وقتی که ما کار اشخاص موفق را می کنیم و آن را بارها و بارها تکرار می کنیم به همان نتیجه ای که آنها می رسند دست پیدا می کنیم.

اگر می خواهیم شاد و سالم و موفق باشیم ببینیم که دیگران که افراد موفق هستند چگونه کار می کنند؟ چگونه می اندیشند و ….

براساس این قانون برای هر علتی معلولی وجود دارد، هرکاری و هر اتفاقی به علتی صورت خارجی پیدا می کند حتی اگر دلیلش را ندانیم که چرا اتفاق می افتد باز هم برای آن دلیلی وجود دارد. اگر ما هم کارهای افراد موفق را انجام دهیم تا سرانجام به نتایج آنها برسیم حتماً برای آن دلیلی وجود دارد.

۲٫ قانون کنترل:

هر اندازه احساس کنید بر زندگی خود مسلط هستید و بر آن کنترل دارید به همان اندازه احساس شادی و خوشبختی می کنید و به هر اندازه که فکر کنید کنترل زندگی تان در دست افراد دیگری است. احساس می کنید که اسیر تقدیر و سرنوشت هستید و هیچ مسئولیتی در زندگی خود نمی کنید و به این عادت می کنید که دیگران را سرزنش کنید.

سعی کنید که کنترل زندگی خودتان را در دست بگیرد و آن به صورت عادت برای خود دربیاورید.

۳٫ قانون باور:

این قانون می گوید: آنچه را که قویاً باور داشته باشید تبدیل به حقیقت شما می شود.

واقعیت این است که هرآنچه را که شما باور دارید می بینید نه به هر شکلی که آنها وجود دارند.

بدترین نوع باورها، باورهای خود محدود کننده است. اینها باورهایی هستند دروغین که سبب می شوند شما خود را محدود و ناتوان ببینید و به باورهای منفی عادت کنید.

مثلاً ممکن است به این باور برسید که شما فاقد هوش هستید و از عهده انجام دادن هرکاری برنمی آیید. بنابراین شما در پیگرد هدف هایتان تسلیم می شوید و باورهای شما به حقیقت تبدیل می شود.

شما باید برای ایجاد عادتهای موفقیت حتما با باورهای خودمحدود کننده برخورد کنید و باید فرض را بر این بگذارید که ابداً محدودیتی ندارید.

همه باورها یادگرفتنی هستند و چیزهای یادگرفتنی فراموش شدنی هستند. شما هم عادت کنید که باورهای منفی خود را به دست فراموشی بسپرید.

۴٫ قانون انتظارات:

این قانون می گوید آنچه را که شما انتظار داشته باشید و با اطمینان آن را بخواهید در مورد شما تحقق پیدا می کند.

شما لزوما به آنچه می خواهید دست پیدا نمی کنید بلکه آنچه را که انتظار دارید به دست می آورید، پس عادت کنید که منتظر اتفاقات بسیار خوبی برای خود باشید تا آن در مورد شما محقق شود.

۵٫ قانون جذب:

این قانون می گوید شما یک آهنربای زنده هستید و شما چیزی را جذب می کنید که به آن می اندیشید.

تقریباً همه ما با قانون جذب آشنا هستیم، اگر مثبت بیاندیشیم اشخاص و شرایط مثبت را به خود جلب می کنیم و برعکس.

یکی از بهترین عاداتی که می توانیم در خود ایجاد کنیم عادت انباشتن ذهن از تصاویر زیبا و مثبت است.

۶٫ قانون ارتباط:

این قانون می گوید دنیای بیرون هرکس آیینه دنیای درون اوست.

اشخاص به هر شکلی که با آنها رفتار کنید با شما رفتار می کنند، آنطور که درباره موفقیت می اندیشید در زندگی شما منعکس می شود و نتایج کارتان را نشان می دهد.

وقتی که این ۶ قانون موفقیت را کنار هم قرار دهیم به اصل جهانی مهمی می رسیم که زندگی ما را رقم می زند: «به آنچه اغلب فکر کنیم همان می شویم.»

منبع: www.simineh.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *