برنامه ریزی در زندگی را شروع کنید

برنامه ریزی در زندگی

برنامه ریزی در زندگی

مبحث برنامه ریزی مسئله ای ایست که همه در زندگی با آن سر وکار داریم . برنامه ریزی در زندگی روزانه میتواند شامل سه بخش، کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت باشد .

برنامه های کوتاه مدت زندگی میتواند شامل برنامه های روزانه و هفتگی یا ماهانه باشد.

برنامه های کوتاه مدت روزانه

ما برای انجام امور معمولی هم باید برنامه مشخصی داشته باشیم ، انجام امور روزانه شخصی در زندگی به ما این امکان را میدهد که برای انجام امور هفتگی یا ماهانه خود وقت و زمان مناسبی داشته باشیم.

زمانی که ما خود را موظف میدانیم که از ابتدای شروع روز کارهایمان را با برنامه انجام دهیم ، انجام بقیه امور نیز با برنامه ریزی برایمان فراهم میشود و از هرج و مرج و عقب افتادگی در امور جلو گیری خواهد شد .

انجام کارها با برنامه ریزی نیازمند مدیریت و خلاقیت خود شماست. اینکه شما بنابر ضرورت امور و اهمیت آن بتوانید تشخیص دهید که کدام امور نیازمند قرار گرفتن در اولویت را دارند نیز بر عهده شخص شماست . باید توجه داشته باشیم که برنامه ریزی برای امور نیاز مند مدیریت فکری و زمانی دارد که شما با مطالعه در زمینه راهکار های مدیریتی و برنامه ریزی و مدیریت زمان میتوانید با نحوه انجام  آن آشنا شده و بتوانید برای زندگی خود بهتر برنامه ریزی کنید .

وقتی با نحوه انجام برنامه ریزی زمان و مدیریت امور آشنا شده باشید ، شما میتوانید از زمان و امکاناتی که در اختیار دارید به بهترین نحوه ممکن استفاده کنید و از هدر رفت زمان و تاخیر و نابسامانی امور زندگی جلو گیری کنید .

برنامه ریزی در زندگی راهی برای رسیدن به اهداف

برنامه ریزی در زندگی ما را در رسیدن به اهداف کمک خواهد کرد و مسیر رسیدن به اهدافمان را هموارتر و آسانتر خواهد کرد .

برنامه ریزی بلند مدتی که ما در زندگی انجام میدهیم وابستگی زیادی با برنامه کوتاه مدت خواهد داشت .

برنامه کوتاه مدت همان مسیری است که ما برای رسیدن به اهداف برنامه بلند مدت باید آن را طی کنیم .

وقتی ما در زندگی برای یک سال یا چند سال آینده خود برنامه ریزی میکنیم در راستای رسیدن به این هدف باید تمام کارهای روزمره را طوری انجام دهیم که ، انجام این امور برای رسیدن به آن هدف بلند مدت به کار گرفته شوند .

برنامه میان مدت هم به ما کمک میکند تا بتوانیم به بررسی اموری که بر اساس برنامه کوتاه مدت انجام داده ایم بپردازیم و نواقص و اشکالات برنامه ریزیمان را پر کنیم و اگر احیانا چیزی از قلم افتاده باشد را در برنامه خود بگنجانیم .

شاید انجام امور طبق برنامه ریزی در ابتدای امر کاری دشوار به نظر برسد ولی با انجام و تکرار کارها بر اساس برنامه ریزی،  و توانایی مدیریت در زمان این کار را برایتان لذت بخش خواهد کرد .

تولید شده در گروه محتوای سیمینه

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 18 =


درباره ما

گروه آموزشی سیمینه که در سال ۱۳۸۷ به مدیریت محمد علیمحمدی تاسیس شده است، با هدف ارائه روش های مناسب برای :
۱٫ هدف گذاری و برنامه ریزی
۲٫ ارائه محصولات کاملا کاربردی
۳٫ ارائه مقالات مرتبط با موفقیت
۴٫ ارائه ویدئوهای رایگان
به شما کمک خواهند کرد تا در راه رسیدن به اهداف تان موفق شوید.


تماس باما
خبرنامه

با عضویت در خبرنامه میتوانید از جدیدترین مقالات ، اخبار و محصولات سیمینه در ایمیل خود با خبر شوید


نماد الکترونیکی