چگونه با مدیریت زمان بتوانیم زندگی را کنترل کنیم؟

با مدیریت زمان می توانید فرآیند زندگی خود را کنترل کنید.    How to manage time, we will control our lives

برای تسلط در مدیریت زمان لازم است چندین نکته را بدانید و تمرین کنید.

۱-مدام از خود بپرسید این کاری که باید انجام شود هم اکنون زمان انجام آن است آیا لازم است که انجام شود و آن را من باید انجام دهم یا کسی دیگر مسئولیت انجام آن را به عهده بگیرد.

۲- خود را ملزم کنید که مهمترین کارها را انجام دهید.

در نظر داشته باشید همگی ما در طول روز ۲۴ساعت زمان داریم نه بیشتر و نه کمتر.ولی نکته مهم اینجاست که اگر برنامه ریزی خوبی داشته باشیم برای کارهای مهم همیشه وقت داریم به شرط آن که فرق بین کار مهم و کار غیر مهم را بدانیم .

۳-هنگام کار وقت تلف نکنید و با کیفیت عالی کارهایتان را انجام دهید

زمانی را که در محل کار هستید سعی کنید بیشتر از بقیه کار کنید.فعالیتهای مهم را زودتر و بهتر انجام دهید فروشنده ای را در نظر بگیرید صبح یک ساعت روزنامه می خواند نیم ساعت با دوستان گفتگو می کند و تا ظهر با ۳مشتری تماس می گیرد تعداد تماس گرفته شده در طول ماه ۹۰تماس و ۱۰درصد آن اگر به موفقیت ختم شود او فقط توانسته ۹ فروش موفق انجام دهد.در واقع زمان بیشتری ندارد تا تماس هایش را بیشتر کند.

حال فروشنده ای دیگر به محض رسیدن به محل کار بدون تلف کردن وقت شروع به تماس با مشتریان بالقوه می گیرد تا ظهر با ۲۰ مشتری تماس می گیرد تعداد تماس های این فروشنده در طول ماه عدد عجیب ۶۰۰خواهد شد. که اگر همان قانون ۱۰درصد در نظر گرفته شود این فروشنده ۶۰فروش موفق انجام داده است.در انتهای سال کدامیک در آمد بیشتری دارند آیا می توان گفت نفردوم خوش شانس بوده است و نفر اول بد اقبال.

۴-در خانه کمیت وقت مهم است

مقدار زمانی که صرف خانواده می کنید بسیار مهم است سعی کنید در خانه روزنامه نخوانید حتی الامکان کارهای اداری را در منزل انجام ندهید و تمام تلاش خود را مصروف خانواده کنید.

۵-هر وقت که ممکن است از پول برای صرفه جویی در زمان استفاده کنید.

از سال ۱۹۹۰ میلادی به بعد زمان در حکم پول است خیلی از کارها را می توانید به کسانی بسپارید که آنرا سریعتراز شما انجام دهند نگران نباشید اگر زمان خود را صرف مهمترین کارهای خود کرده باشید مطمئن باشید پول خود را هدر نداده اید.

منبع: Www.Simineh.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *