به چه روشی برنامه ریزی انجام دهیم؟

شما برای هدف های متفاوت خود نیاز به لیست های مختلف دارید.

اول از همه به یک لیست اصلی نیاز دارید که در آن همه کارهایی را که فکر می کنید می خواهید در آینده دور یا نزدیک انجام دهید یاداشت کنید.

این لیست برای آن است که هر ایده جدیدی که به ذهن تان می رسد و هر مسئولیت تازه ای را که پیدا می کنید در آن وارد کنید. بعدا می توانید مواردی را در آن وارد کرده اید مرتب و منظم کنید.

دوم، به یک لیست ماهیانه نیاز دارید که آن را در پایان هر ماه برای ماه آینده تهیه و تنظیم می کنید در این لیست بعضی از موارد را که در لیست درج کرده اید وارد می کنید.

سوم، باید یک لیست هفتگی داشته باشید که در آن تمام هفته را از قبل برنامه ریزی کنید، این لیست همانطور که در طول هفته مشغول انجان امور جاری هستید تکمیل می شود.

این شیوه برنامه ریزی زمان بندی شده و نظام مند می تواند برای شما بسیار سودمند باشد. بسیاری از مردم به من می گویند این عادت که حدود دو ساعت از وقت شان را در پایان هفته صرف برنامه ریزی هفته آینده می کنند بهروری آنها را به طور چشمگیری افزایش داده و زندگی آنها را کاملا دگرگون کرده است.

این راهکار مسلما در مورد شما نیز نتیجه بخش خواهد بود.

در آخر باید کارها و وظایف روزانه را مشخص نموده و آنها را از لیست های ماهیانه و هفتگی به لیست روزانه خود منتقل کنید. این موارد فعالیت های معینی هستند که باید روز بعد به آنها بپردازد.

در طول روز همانطور که پیش می روید در لیست روزانه کنار فعالیت هایی که به اتمام می رسانید تیک بزنید( ) این کار به پیشرفت کارتان عینیت می دهد و در شما احساس موفقیت و حرکت به سوی جلو ایجاد می کند.

وقتی می بینید که دارید مطابق لیست تان پیش می روید، انگیزه و انرژی بیشتری پیدا می کنید. این کار اعتماد به نفس و عزت نفس شما را افزایش می دهد. پیشرفت مداوم و مشهود شما را بیشتر به حرکت وا می دارد و کمک می کند تا بر تنبلی غلبه کنید.

برگرفته از کتاب هدف – برایان تریسی

http://www.simineh.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *