چکار کنیم که انسانی موفق در زندگی بشویم؟

چکار کنیم که انسانی موفق در زندگی بشویم؟

تاکنون با این موضوع برخورد کرده اید که: به خودتان واکنش نشان می دهید و یا تغییرات را به گونه ای انجام می دهید که کمتر حس خوب و رضایتی احساس می کنید. انسان در طول تاریخ همیشه به دنبال این موضوع بوده است که بر موضوعات مختلف چیره شود و به پیشرفت و موفقیت در زندگی برسد. ما نیز در این مقاله راه هایی را مطالعه می کنیم که ” چکار کنیم که انسانی موفق در زندگی بشویم؟ “

این موقعیت را به خاطر بیاوید: ” من احساس سرشکستگی می کنم که چرا انسان بهتری نیستم نسبت به دیگران؟ چرا کارهای دیگران از من بیشتر به چشم می آیند؟ ” و صدها سوال دیگر که انسان ها در طول سالیان متمادی از خود میپرسند. اما چه کنیم که احساس بهتری نسبت به خود داشته باشیم؟ چه کنیم که انسانی موفق تر در زندگی خودمان باشیم؟ اکثر ما در این موقعیت بوده ایم؛ نگران نباش همیشه یک راه برای بهبود وجود دارد.

 

خود را دست کم نگیرید و نگویید من به هیچ دردی نمیخورم! درست است این یکی از بیماری های رایج ایرانی ها است که خود را دست کم میگیرند و یا گاهی اعتماد به نفس الکی دارند که اصطلاحا ازآن ور پشتبام افتاده اند! نگویید نمیتوانم کاری انجام دهم! البته که انجامش میدهی! شما می توانید از نقاط قوت شخصیت خود برای حمایت از خودتان به عنوان تبدیل خود به یک فرد بهتر استفاده کنید.

لیستی از مواردی که در مورد خودتان دوست دارید، را بنویسید و آن را در جایی که می توانید ببینید قرار دهید. این لیست نامتعارف نیست! این لیست زمانی که احساس ناتوانی میکنید به کمک شما می آید و به شما کمک می کند که توانایی های خود را به یاد بیاورید!

 

  • بدانید که چه چیزی نیاز به بهبود دارد

وقت آن است که شما چیزهایی را که در مورد خودتان دوست ندارید بنویسید. مهم است که تشخیص دهید که در آن موارد شما می توانید بهبود پیدا کنید تا بتوانید اقدامات لازم را برای تغییر در خود انجام دهید. با این حال، به یاد داشته باشید، همانطور که لیست خود را آغاز می کنید، این به معنای آن نیست که شما خود را ناتوان بدانید. در حقیقت، به معنای آن است که اینکار قرار است شما را قدرتمند کند! شما متوجه خواهید شد که چیزهای منفی در زندگی، زمانی که پنهان شده اند، بیش از زمانی که آنها به رسمیت شناخته می شوند، کنترل بیشتری نسبت به شما دارند. موفقیت در زندگی یک سبک زندگی است. باید برای رسیدن به این هدف از تمامی منابع موجود در خود استفاده کنیم.

 

  • در یک زمان یک کار را انجام دهید

سعی نکنید در یک زمان یک کار را بیشتر انجام دهید. اگر شما غرق شوید، ممکن است تمرکز خود را از دست بدهید. انتخاب چیزی که در لیست شماست که بیشتر شما را درباره خودتان نا امید کرده، یک ایده عالی است! این باعث می شود شماپس از انجام سخت ترین کار احساس کنید که شما در بالای قله هستید و همچنین بقیه لیست خود را به آسانی می بینید!

 

  • استفاده از افعال مثبت

این چیزی است که شما می توانید در صبح هنگام بیدار شدن و در شب قبل از رفتن به رختخواب انجام دهید. چیزی را که دوست دارید در روز آینده انجام دهید را انتخاب کنید، مثلا “من در کار بیشتر صبور خواهم بود”. یا “من در زمان رسیدن استرس آرام خواهم بود”. به جای منفی هایی مانند “من نمی خواهم” از کلمات مثبت مانند “من می توانم” استفاده کنیم. دقت کنید که انتخاب کلمات بسیار مهم است.

امیدوارم این مقاله شما را در رسیدن به “انسان موفق تری بودن” یاری نماید.

 

با آرزوی موفقیت

تولید گروه آموزشی سیمینه

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 4 =


درباره ما

گروه آموزشی سیمینه که در سال ۱۳۸۷ به مدیریت محمد علیمحمدی تاسیس شده است، با هدف ارائه روش های مناسب برای :
۱٫ هدف گذاری و برنامه ریزی
۲٫ ارائه محصولات کاملا کاربردی
۳٫ ارائه مقالات مرتبط با موفقیت
۴٫ ارائه ویدئوهای رایگان
به شما کمک خواهند کرد تا در راه رسیدن به اهداف تان موفق شوید.


تماس باما
خبرنامه

با عضویت در خبرنامه میتوانید از جدیدترین مقالات ، اخبار و محصولات سیمینه در ایمیل خود با خبر شوید


نماد الکترونیکی