تقسیم بندی اهداف

اقدامات بزرگ را تکه تکه کنید.   Great action

هر سفر دور و دراز باید با برداشتن یک گام آغاز گردد. «ایساب»

همه ما در زندگی اهدافی پیش رو داریم و همه ما برای رسیدن به این هدفها تلاش فراوان می کنیم.بعضی وقت ها پیش می آید که احساس می کنیم دیگر توان و تمایل لازم برای رسیدن به هدفهایمان را نداریم.ناامید می شویم و خود را فردی نالایق می دانیم.دیگر تلاشی برای رسیدن به اهدافمان نمی کنیم و همه اهدافمان را مانند کوهی بسیار بزرگ تصور می کنیم که رسیدن به آن برایمان دشوار است.

به منظور جلوگیری از چنین اتفاقی باید سعی کنیم که اهدافمان را تقسیم بندی کنیم.اقداماتی که لازم است برای رسیدن به هدفهایمان انجام دهیم قسمت بندی کنیم و در هر نوبت فقط یک اقدام را انجام دهیم و آن را با سرعت و دقت و مهارت هرچه بیشتر به انجام رسانیم، پس از انجام هر اقدام توقف نکنیم و ادامه دهیم.

این کار را به صورت عادت درآوریم، آن گاه می بینیم که بازدهی مان افزایش می یابد، شور و اشتیاق و امید در ما نمایان می شود و  هر لحظه منتظر هستیم که اقدام بعدی را انجام دهیم تا به هدف اصلی مان برسیم.

ما برای به انجام رساندن هدفهایی ویژه در مقطعی معین از آینده نیاز به مدیریت زمان داریم.هدفهای ما اولویت هایی هستند که قبلاً آنها را تعیین می کنیم و می خواهیم که آنها را در آینده انجام دهیم.

رسیدن به هدفهای مدیریت زمان کمی شبیه فرایند خوردن است.

وقتی که ما خیلی گرسنه هستیم و در مقابل خود ظرفی که محتوای آن بره ای شکم پر است را می بینیم می خواهیم که در یک چشم برهم زدن آن را بخوریم ولی این امکان پذیر نیست و گذشته از آن خوردن با سرعت آن عاری از لذت و برخلاف اصول سلامت است و ما هیچ رضایتی را بدست نمی آوریم.یعنی با انجام دادن یکباره همه کارها برای رسیدن به یک هدف، رضایت خاطر و خرسندی حاصل نمی شود.

به همین ترتیب وقتی که هدفهای کاری به بخشهای اداره کردنی تقسیم می شود راحت تر قابل رسیدگی و ارزیابی است.

بهترین شیوه برای دستیابی به هدفها پیشرفت از یک سطح موفقیت به سطحی دیگر با گامهای مجزاست که هرگام نیازمند زمانی محدود است.

نخستین مرحله مدیریت زمان در این مورد، تعیین مراحل یا گامهای لازم است. پس از تعیین گامهای موردنیاز برای رسیدن به هدف ما می توانیم هرگام را به طور مجزا با دقت و مهارت فراوان و با رضایت خاطر کامل انجام دهیم و بعد وارد گام بعدی شویم.

با طی کردن موفقیت آمیز هرگام ما می توانیم به نتیجه نهایی و مطلوب دست یابیم که هر مرحله مستلزم صرف وقت است و ما برای اجرای موثر و مفید برنامه خود باید وقت هر مرحله را در نظر بگیریم.

منبع: Www.Simineh.com

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × سه =


درباره ما

گروه آموزشی سیمینه که در سال ۱۳۸۷ به مدیریت محمد علیمحمدی تاسیس شده است، با هدف ارائه روش های مناسب برای :
۱٫ هدف گذاری و برنامه ریزی
۲٫ ارائه محصولات کاملا کاربردی
۳٫ ارائه مقالات مرتبط با موفقیت
۴٫ ارائه ویدئوهای رایگان
به شما کمک خواهند کرد تا در راه رسیدن به اهداف تان موفق شوید.


تماس باما
خبرنامه

با عضویت در خبرنامه میتوانید از جدیدترین مقالات ، اخبار و محصولات سیمینه در ایمیل خود با خبر شوید


نماد الکترونیکی