راه رسیدن به هدف چیست؟

نقشه گنج :

ترسیم کردن اهداف برای رسیدن به موفقیتهای شغلی

زمانی که شما قصد دستیابی به چیزی را دارید، آیا تا به حال چشمان خود را بسته اید و خود را در آن شرایط تصور کرده اید؟

شما همه جزئیات را در چشم ذهنی خود مرور می کنید. این یک تکنیک مهم و موثر برای انگیزه مند کردن خودمان می باشد و نیز ایجاد اعتماد به نفس که برای رسیدن به اهدافمان مورد نیاز است. زمانی که چشمانتان باز است، تصویر شفاف در حال محو شدن است و برای اینکه دوباره تصویری از آن در ذهن خود بسازید نیاز به تمرکز می باشد. نقشه گنج که ابزار ساده برای این کار است.

تجسم و ترسیم یک روش موثر می باشد و نقشه گنج می تواند در این ترسیم سازی کمک کند. این یک ایده ساده اما موثر می باشد. نقشه گنج شامل خلق یک عدد فیزیکی از چیزی است که قصد دستیابی به آن را دارید. این نقشه همانند یک یادآورنده ثابت و تجلی اهداف شما عمل می کند و در نتیجه تاثیر ترسیم و تجسم را تقویت می کند که مبتنی بر ضمیر ناخودآگاه شما می باشد تا شما برای دستیابی به اهدافتان تشویق و انگیزه مند شوید.

فرض کنید که آرزوی شما بردن یک مسابقه ماراتن می باشد:

نقشه گنج شما می تواند تصاویری از دوندگان، افرادی که در ماراتن به خط پایان رسیده اند و ورزشکارانی باشد که به سختی تلاش می کنند. شاید این نقشه شامل تصاویری از غذاهایی باشد که شما می بایستی آنها را مصرف کنید و یا غذاهایی که باید از آنها اجتناب کنید.

اگر شغل شما مثلا فروشندگی است و این رویا را در سر دارید که رکورد فروش را در کمپانی خود بزنید، نقشه گنج شما شامل نمودی از منشور فروش می باشد که امید دستیابی به آن را دارید یا تصویر افرادی که مذاکراتی با فروشندگان دارند و یا تصویر جایگاه اول محصول شما و یا تصویر فردی که در حال دریافت جایزه است.

استفاده از این ابزار:

نقشه گنج شما نشانگر آن است که چگونه موفقیت اهدافتان را ترسیم کنید. اولین مرحله در خلق این نقشه گنج شفاف سازی اهدافتان می باشد و سپس تصویر آنچه که قرار است اتفاق بیافتد و یا اینکه چه چیز در رسیدن به هدفتان کسب خواهید کرد. زمانیکه موضع شما در مورد آنچه که قرار است به آن برسید شفاف باشد، آن را با جزئیاتش بنویسید و تلاش کنید تا موفقیت خود را ترسیم کنید.

از خودتان سوالات زیر را بپرسید:

زمانی که به هدف خود دست پیدا کنم، چه چیزی را کشف کرده ام ؟

  • چه چیزی خواهم داشت؟ چه کسی خواهم بود؟
  • چگونه موفقیت خود را جشن خواهیم گرفت؟
  • دیگران چه نظری در مورد من دارند و من چه چیزی را به دست آورده ام؟

هم اکنون از کلیه تصاویری که ترسیم کرده اید،لذت ببرید و این تصاویر را بر روی کاغذ مرتب و سازماندهی کنید. این تصاویر از موفقیتهای نهایی در بهترین جایگاه نقشه گنج شما – یعنی در بالا و در وسط نقشه گنج قرار می گیرند.

مرحله دوم ، ترسیم مسیر دستیابی به این اهداف می باشد. چه کاری را می بایستی انجام دهید؟ از چه کاری می بایستی اجتناب کنید؟

ممکن است در طول مسیر نیازمند به فداکاری هایی باشید.

این تصاویر را در ذهن ترسیم کنید. هم اکنون آنها را مرتب و سازماندهی کنید. نهایتا تصاویر اهداف خود را به آنها بچسبانید و نیز مسیر رسیدن به آنها و فداکاری های مورد نیاز برای آنها را در نظر بگیرید. مطمئن باشید که آنها را به روشنی سازمان دهی کرده اید که به شما انگیزه می دهد تا به آنها برسید. نقشه خود را در یک مکان مناسب قرار دهید تا هر روز آن را ببینید. این کار موجب ایجاد انگیزه در شما می شود تا به هدف خود برسید.

نکات کلیدی:

نقشه گنج موجب می شود تا اهداف خود را وارد زندگیتان کنید و یک تصویر شفافی از آنچه که می بایستی به دست آورید و نیز چگونگی دستیابی به آن را نشان می دهد. در ابتدا اهداف خود را شفاف سازی کنید سپس آنها را ترسیم کنید . تصاویری را انتخاب کنید که به شما نشان می دهد که چگونه موفقیت خود را بشناسید و از این روش به عنوان یادآورنده از آنچه که قرار است به آن برسید استفاده کنید.

با آرزوی رسیدن به اهداف

ترجمه شده توسط سایت سیمینه

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 − یک =


درباره ما

گروه آموزشی سیمینه که در سال ۱۳۸۷ به مدیریت محمد علیمحمدی تاسیس شده است، با هدف ارائه روش های مناسب برای :
۱٫ هدف گذاری و برنامه ریزی
۲٫ ارائه محصولات کاملا کاربردی
۳٫ ارائه مقالات مرتبط با موفقیت
۴٫ ارائه ویدئوهای رایگان
به شما کمک خواهند کرد تا در راه رسیدن به اهداف تان موفق شوید.


تماس باما
خبرنامه

با عضویت در خبرنامه میتوانید از جدیدترین مقالات ، اخبار و محصولات سیمینه در ایمیل خود با خبر شوید


نماد الکترونیکی