هدف

تصور کنید می‌خواهید عرض رودخانه­ای را که آب با سرعت در آن جریان دارد بپیمایید ممکن است بدون هیچ وسیله و کمکی بتوانید به­ سختی عرض رودخانه را طی کنید ولی بدون تردید جریان آب بر روی شما تاثیر می­گذارد، شما را از مسیرتان منحرف می‌کند و به نقطه دیگری می­رساند.

 

در صورتی که می‌توانید با تکیه بر طنابی که از یک طرف رودخانه به طرف دیگر کشیده شده است به­راحتی عرض رودخانه را طی کرده و درست به نقطه مورد نظرتان برسید. زندگی را به یک رودخانه خروشان تشبیه کنیم.

 

هدف همان نقشی را دارد که طناب هنگام عبور از رودخانه دارد. هدف به حرکت انسان، ثبات و نظم می‌دهد و او را در مسیر صحیح نگاه می‌دارد و باعث می‌شود امواج خروشان زندگی نتواند او را به این­سو و آن­سو بکشاند.

اگر به طناب اهدافتان محکم بچسبید دقیقا به همان جایی در زندگی می‌رسید که در نظر داشته ­اید.

 

نکته مهم این است که اگر برای زندگی­تان خود هدف­هایی تدوین نکرده باشید، باید وقت و انرژی خود را صرف رسیدن دیگران به اهدافشان بکنید.

 

یک روش عالی برای موفقیت و مدیریت زمان آوردن افکار روی کاغذ است.

تنها ۳ درصد مردم هدف­های مشخص دارند و آنها را روی کاغذ می­آورند. یعنی از هر ۱۰۰ انسان تنها ۳ نفر در زندگی می­دانند باید به چه چیزهایی دست پیدا کنند.

 

میزان کارایی افرادی که هدف دارند در مقایسه با کسانی که میزان تحصیلات و توانایی برابر و یا حتی بهتر دارند اما به هر دلیل هدف‌هایشان را روی کاغذ نمی آورند ۵ تا ۱۰برابر است.

اگر اهدافتان روشن نباشد، باید دوچندان تلاش کنید. افرادی که هدف مشخصی ندارند ، بیشتر وقت خود را صرف پاسخ­گویی به خواسته‌های دیگران کرده و تحت تاثیر آنان هستند.

 

با تعیین اهداف شما می­دانید به کجا می‌خواهید بروید و به چه نتایجی می‌خواهید دست یابید.

اهداف، استانداردها و الگوهای قابل قبول ارزیابی عملکرد را فراهم می‌کنند.

 

با آرزوی موفقیت

محمد علیمحمدی

 

 

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *